HostGator.com » Support Portal

Fantastico'da Script nasıl kurabilirim?

Fantastico cPanel, kullanıcıların sadece bir kaç tıklama yükleme yapabilecekleri en büyük açık kaynak kodlu yazılım yükleme eklentisidir. Fantastico kullanarak bir komut dosyası(script) yüklemek için lütfen aşağıdakileri yapın:
  1. Fantastico De Luxe tıklayın
  2. Yüklemek istediğiniz scripti tıklayınız.
  3. Şimdi scriptin ayrıntılarını göreceksiniz. Açıklamalar, satıcıları web sitesi ve birkaç diğer ayrıntıları içerir.
  4. Daha sonra lütfen New Installation'ı tıklayınız.
  5. Açılan bölgeye alan adını yazın , bu script'i kurmak istediğiniz yeri ve etki alanı adını seçin lütfen.
  6. Lütfen boşluk olan kısma yüklemek istediğiniz klasörü, yazınız (Örneğin cart klasörünü Zen Cart için veya blog klasörünü WordPress için kullanabilirsiniz).
  7. Şimdi site hakkında bazı bilgileri girmenizi isteyecektir. Bu bilgiler her scriptte farklıdır.* Tüm sciptler üzerinde değişiklik yapmak ve güncelleme için admin alanına erişim için bir kullanıcı adı ve şifre girmenizi isteyeceklerdir.
  8. Son sayfaya kadar yönergeleri izleyin.
  9. Son sayfayı yazıcınızdan yazdırmak isteyebilirsiniz. Bu script'in admin bölümüne erişmek için kullanıcı adı, şifre ve bağlantı bilgilerini size sağlayacaktır.

*Klasik Email Ayarları:
Email account: adiniz@domain.tld
Pop/smtp server: mail.domain.tld
Server port: 110
Authentication method: plainFantastico dizine birden fazla komut dosyası yükleyemezsiniz diyorsa, varolan komut dosyası kaldırmanız gerekir. Eğer herhangi bir komut dosyası bu klasörde yüklü olduğundan emin değilseniz, daha sonra telefon ya da canlı sohbet aracılığıyla bizimle irtibata geçiniz.


Article Comments

Eric Airhiavbere
Thank you for the articles. They were very helpful


Your comments help us keep the knowledge base updated. This is not a medium for support. If you have questions or need help, please contact us via email, phone or live chat for fast assistance.

Post Comment