HostGator.com » Support Portal

HostGator Website Transferleri

HostGator müşterilerineÜCRETSİZ yeni müşterilerine veya sunucuzun paketini (sunucusunu) yükselten müşterilerine sunmaktadır. içerik transferini (içerik göçmenliğini) .

HostGator yeni hosting hizmetinize kolaylıkla kullanmak için taşıma hizmeti yapma konusunda karalıdır. Biz sitenizin dosyalarını, websitenizin dosyalarını, veritabanlarını, scriptleri ve bir ücretsiz alan adı kayıt transferini size sunmaktayız.

Eğer alan adınızın kaydını bize taşımak isterseniz (ücretsiz olandan bir başka alan adını), lütfen burayı tıklayınız.


Bu makelinin kapsadıkları:

Ayrıca bu makalenin bağlı olduğu ek makaleleri inceleyerek de bilgilerinizi genişletebilirsiniz.Ücretsiz taşımanın kriterleri nedir?

HostGator 30 gün içinde kayıt yaptıran yeni hesaplara, ve yeni güncelleme yapan planlara bu hizmeti sunmaktadır. Güncelleme yapan siteler inter-server içerik transferi için paket yükseltmelidirler. Önemli Not : Paket düşürülen hesaplar ücretsiz içerik taşıma hizmetinden faydalanamazlar.

Kayıt olduğunuz hesap tipine bağlı olarak, HostGator farklı sayıda ücretsiz paket taşıma hizmeti sunmaktadır. Yeni paketler için de ne olduğunu görmek için aşağıdaki tabloya bakınız.

Tam cPanel Transferler bu numaraya cPanel'den cPanel'e olan transferler dahildir.
Maksimum. Manuel Transferler bu sayı Manuel Transferler hesabınza dahil olan manuel transfer sayısıdır.
Toplam Ücretsiz Transferler bu sizin için gerçekleştirebileceğimiz toplam transferlerdir.

Hesap Tipi
Toplam Ücretsiz Transfer
Tam cPanel Transferi
Maksimum Manuel Transferler
Paylaşımlı
1
12
1
Bayi
30
302
30
SEO
1 per C-class IP
1 per C-class IP2
1 per C-class IP
VPS
Sınırsız1
Sınırsız2
,VPS level başına 10 adet
Dedicated (Basic)
Sınırsız1
Sınırsız2
75
Dedicated (Standard, Elite, Pro)
Sınırsız1
Sınırsız2
100
Windows Paylaşımlı Personal
1
1
1
Windows Paylaşımlı Enterprise
1
1
1

1 Sizin için cPanel'den cPanel'e taşımayı sınırsız mikltarda yapabiliriz, ancak hesabınıza bağlı olarak, sınırlı miktardaManuel Transfer hakkınız bulunmaktadır.

2 Tam cPanel taşımaları tüm cPaneli, Addon Domain'leri, Subdomainleri, ve cPanel ayarlarını kapsar. Ayrıca bu taşıma emaillerinizi ve email hesaplarınızı da kapsamaktadır. Önemli Hatırlatma : cPanel Yedekleme Simgesinin aktif olması gereklidir.

Birkaç Örnek: Bir Aluminum bayi hesabı 30 adet ücretsiz transfer hakkına sahiptir. Bu 30 adete, 20 tane cPanel'den cPanel'e transfer ve 10 Manuel Transferdahildir., veya toplamı 30 olacak şekilde her hangi bir kombinasyon şeklinde taşıma yapılabilir. Bir diğer örnek: Bir Pro Dedicated sunucu sınırsız cPanel'den cPanel'e taşıma hakkına sahiptir, Bunun anlamı 150 adet internet sitesi (ya da daha fazla site) taşınabilir. Sınırsız transfer hakkına, 100 adete kadar Manuel Transferdahildir..

Did you know Hosting paketinizi nasıl yükseltebilirsiniiz? genellikle aynı tip paket değişirken sunucular değişir mi ve bu nedenle transfer gereksiz mi?

Örneğin, bir paylaşımlı hosting paketimiz olan Baby'den Business'a geçerken transfere gerek yoktur; bunun yerine size daha fazla kaynak tahsis edilecektir Transferler sadece farklı tipteki hosting paketi değişimlerinde gereklidir. (paylaşımlıdan bayi paketine geçiş gibi).


Paylaşımlı Hesap Transferleri

(Hatchling, Baby, Business)

Please submit the çevrimiçi formile websitesi içeriklerinizi transfer edebilirsiniz.

Sizin için bir adet websitesinin içeriğini ve veritabanlarını taşıyabiliriz.Bayi Transferleri

(Aluminum, Copper, Silver, Gold, Diamond)

Lütfen bu çevrimiçi formu doldurarak websitelerinizin taşınmasını sağlayınız.

Sizin için 30 adete kadar websitesi/cPanel içeriği taşıyabiliriz.SEO Transfers

(5 C-Class'dan 125 C-Class'a kadar)

Lütfen taşıma isteği için sales@seohosting.com adresine içerik bilgileriniz ile birlikte email atınız.

Sizin için bir adet site veya C-Class IP başına bir adet cPanel taşıyabiliriz. Bunu anlamı eğer bir "30 C-Class" hesabınız varsa, 30 adete kadar websitesi/cPanel sizin için taşıyabiliriz.VPS Transferleri

(Level 3-9 Kontrol panelli paketler)

Lütfen bu çevrim içi formu doldurarak içerik transferi talebinde bulununuz.

VPS hesapları sınırsız cPanel'den cPanel'e transfer hakkına sahiptir, y ya da 10 adete kadar Manuel Transfer hakkında sahiptir. VPS level. Plesk transferleri ise manuel transfer olarak değerlendirilmektedir. Örneğin Level 5 bir VPS 50 adet manuel transfere sahiptir, veya Level 7 ise 70 adet manuel transfer hakkına sahiptir.

(Level 1-2 ya da kontrol panel'siz VPSler)

Kontrolsüz VPS paketleri komut satırı ile kurulum ve ayarlama yapabilen profesyone linux kullanıcılarına uygundur. . Eğer bu tip bir pakette (ya da kontrol paneli olmayan bir dedicated sunucuda), VPS'in ayarlamalarının doğru çalışmasından siz sorumlusunuz, Veri yerleştirilmesi gereken burada gibi tam olarak ilgili talimatlarla birlikte HostGator sağlamak ile yükümlüdür. HostGator her hangi bir şekilde sunucuda bir ayarlama yapmaz, ancak biz sadece belirli dosyaları belirli klasörlere kopyalayabiliriz. Eğer uygulama kurulumu veya ayarlaması konusunda tecrübeli değilseniz şiddetle Level 3 tavsiye ederiz.Dedicated Transferleri

(Basic)

Lütfen transfer talebinde bulunmak için çevrimiçi formu doldurun böylelikle içeriğinizi transfer edebiliriz.

HostGator size 75 ücretsiz transfer hakkı sunmaktadır. Ücretsiz içerik ilk 30 gün geçerlidir; ilk 30 günden sonraki transfer istekleri ücretlendirilecektir.

Eğer eski sunucunuz cPanel kullanıyorsa ve yeni sunucunuzda cPanelli ise biz size sınırsız transfer hakkı tanımaktayız.

(Standard, Elite, Pro)

Lütfen çevrimiçi formu içerik taşımak için doldurunuz.

Size 100 website transfer hakkı tanımaktayız. Ücretsiz içerik ilk 30 gün geçerlidir; ilk 30 günden sonraki transfer istekleri ücretlendirilecektir.

Eğer eski sunucunuz cPanel kullanıyorsa ve yeni sunucunuzda cPanelli ise biz size sınırsız transfer hakkı tanımaktayız.Windows Paylaşımlı Planlar

(Personal, Enterprise)

Lütfen çevrimiçi form doldurarak içerik transfer talebinizi bize iletiniz.

Biz sizin için bir adet cPanel veya başka bir panelli siteyi Plesk'e taşıyabiliriz.Eğer Ücretsiz taşıma hakkına sahip değilsem ne yapmaylıyım?

Eğer transfer ekibimizin belirlediği ücretsiz taşıma hakkın sahip değilseniz, yine de sizin için sitelerinizi taşıyabiliriz, ancak bu işlem için ücret belirleyebilmek için bize detayları ile email atınız transfers@hostgator.com. Please note Lütfen canlı destek veya telefon ile transfer taleplerinizin değerlendirilmediğini unutmayınız.HostGator'un taşıyamadığı site tipleri var mıdır?

HostGator iyi eğitimli ve çok tecrübeli bir ekibe sahiptir Maalesef, teknik sınırlamalar nedeniyle bazı siteler taşınamaz. Aşağıdaki gibi biz transfer edemez siteler / hosts Bizim mevcut listesi:

  • VistaPrint
  • SMCing.com
  • Intuit
  • Wix
  • Website Tonight
  • Google Sites

Bunlara ek olarak dosya ve veritabanlarına erişim yetkisi vermeyen FTP ve cPanel'e erişelemeyen bazı hostinglerin barındırdığı siteleri de taşıyamamaktayız. Çünkü erişimimiz olamamakta. .Transfer Tipleri

Inter-server Transferler

Bir Inter-server transferi iki fiziksel sunucu arasındadır. Örneğin yeni hesabınıza eski hosting firmanızın hesabınızdan veri taşımak veya paylaşımlıdan reseller'a geçmek gibi ; Resellerdan VPS'e geçmek; Paylaşımlıdan Bayi'ye geçmek, VPS'den Dedicated'a geçmek gibi. Bu tip bir transfer tipine sahip olmak için ya yeni bir paket alınmalı ya da paket yükseltilmesi yapılmalıdır.

Örnek 1: Bir Business paketten ($14.95 aylık) Level 3 VPS Plesk ($44.95 aylık) terfi ediyorsunuz. Ücretsiz içerik taşıma hizmeti alabilirsiniz.

Örnek 2: Bir Business hesaptan ($14.95 aylık) bir Level 1 VPS'e geçiyorsunuz ($19.95 aylık ve cPanel/Plesk dahil değil).Site içeriğinizi taşımaktan siz sorumlusunuz çünkü bu VPS planında bir Plesk veya cPanel bulunmamakta.

Örnek 3: Bir Diamond bayi hesabından ($99.95 aylık) bir Level 3 VPS cPanel'e ($49.95 aylık) geçiş yapıyorsunuz. Sitelerinizin içeriğinin taşınmasından siz sorumlusunuz.

Örnek 4: Bir Basic dedicated sunucudan ($174 aylık) bir Level 4 VPS'e ($69.95 per month) geçiş ypaıyorsunuz. Sitelerinizin taşınmasından siz sorumlusunuz.

Örnek 5: Bir Silver bayiden ($49.95 aylık) bir Level 3 VPS cPanel'e ($49.95 per month) geçiş yapıyorsunuz. Ücretsiz içerik taşıma hizmetinden yararlanabilirsiniz.

Intra-server Transfers

An Intra-server transfer is a "transfer" between accounts on the same server. This includes upgrades such as a Baby to Business, Aluminum Reseller to Copper Reseller, and VPS level 4 to level 6. These are "in-place" upgrades, no files are moved and the limits of your account are simply raised.

Manual Transferler

Manual Transferler cPanel'den cPanel'e olmayan tüm transferlerdir. Bunlara ek olarak cPanel hesaplarındaki addon domainlerin ayrılmasıda manuel transferlere örnektir. Birkaç örnek: cPanel'siz bir hosting paketinden, bir baby paketinden ya da Reseller paketinden yeni cPanel'e addon domainlerin taşınması, addon domain'den addon domain'e, cPanel hesabından addon domain'e, addon domain'den cPanel hesabına, taşımalar gibi. Bu tip taşımalarda hiçbir paket geri alınmaz ve tekrar geri taşınamaz

Paket düşürme

Paket düşürme yüksek fiyatlı bir paketten düşük fiyatlı bir pakete düşürme işlemine denilir. Örneğin bir bayi paketinden (Aluminum $24.95), bir paylaşımlı pakete (Business $14.95) geçiş gibi. Dedicated (Basic $174)'den bir Bayiye (Gold $74.95 gibi ). Ancak sizin "downgrade" işleminiz yüksek fiyata yönelik ise bu yükseltme olarak kabul edilir. Örneğin bir VPS level 3 paketten ($49.95) bir Diamond bayiye geçiş ($99.95).Article Comments

Benjamin
This is a very helpful and informative article, thanks!


Your comments help us keep the knowledge base updated. This is not a medium for support. If you have questions or need help, please contact us via email, phone or live chat for fast assistance.

Post Comment