HostGator.com » Support Portal

Hesabımı daha iyi bir plana nasıl yükseltebilrim?

Her hangi bir zamanda yükseltme talep edebilirsiniz; planınızı olduğu gibi korumanız için hiçbir kontrat ya da sözleşme yoktur.

Buna en doğru cevap hangi plana geçiş yapacağınızdır.


Paylaşımlı Web Hosting'den Paylaşımlı Web Hostinge
Paylaşımlı Web Hosting'den Reseller (Bayi) Hosting'e*
Reseller (Bayi) Hosting'den Reseller (Bayi) Hosting'e

Yükseltme yapma için, lütfen isteğinizi bu form aracılığı ile bidliriniz yükselme formu. Bu form yükeltme formudur ve tüm talepler ilgili form ile değerlendirilip yanıtlanacaktır.

Bu yükseltme sonrasında ayın geri kalanı size eşit dağıtılmış miktarda fatura edilecektir. (Örneğin: Eğer bizim $9.95 aylık paketli Baby planımızı Business plana terfi etmek istiyorsanız, ki bu paketin fiyatı aylık $14.95'dır, iki paket arasındaki fark aylık $5'dır . Eğer ödeme peryodunuzun ortalarında iseniz, sadece güncelleme ücreti olarak $2.50 ücret ile faturulandırılacaksınız.)

*Paylaşımlı Plandan Reseller Bayi plana geçiş için EK Hatırlatmalar

Hesabınızı bir paylaşımlı paketten reseller plana yükselttiğinizde , HostGator addon domaınlerinizi de olduğu gibi taşıyacaktır. Ancak ek domainleriniz için cPanel isterseniz bu durumda 30 adet alan adına kadar bu işlemi size yapabiliriz ancak bunu bize bildirmeniz gerekir.

Bazı veya tüm addon domainlerinizi kendi cPanelleri olan hesaplara dönüştürmek için lütfen bu formu doldurunuz transfers formu.  Lütfen "Instructions" bölümüne hangi addon domainlerinizin kendi cPanel hesaplarına dönüştürülmesi gerektiğini belirtiniz.

¹ transfer politikamız hakkında daha fazla bilgi almak için lütfen bu başlığı okuyunuzt HostGator Website Transferleri.  Bu tip transferlerin tipi inter-server transferler veya inter-server yükseltme olarak adlandırılmaktadır.


Bir VPS'den başka bir VPS'e yükseltme

Daha yüksek levele sahip bir VPS'e yükseltme yapmak için lütfen bu formu doldurunuz yükseltme formu. Bu istek bir ticketa dönüşecek ve tarafımızca değerlendirildiğinde yanıtlanacaktır.

Lütfen aynı level'de kalarak VPS'inizde kişiselleştirme yapacaksanız lütfen satis@hostgator.com.tr adresinden bize ulaşınız. Eğer VPS'inize cPanel ekleyecekseniz, eski VPS'inizin aktif kalmasını sağlayabiliriz böylece yeni konteynırınıza dosyalarınızı taşıma imkanına sahip olacaksınız. Bu işlemin ardından eski konteynırınız için iptal işlemlerini gerçekeştirmeniz gerekmektedir.


Her hangi bir tipteki VPS'den veya Dedicated (Kiralık) Sunucudan Yükseltme

Her hangi bir tipteki VPS'den veya Kiralık sunucudan başka bir yüksek kiralık sunucuya yükselme için form dolduramazsınız. Bu tip durumlardan lütfen bize order yeni kiralık sunucu isteğinizi çevrimiçi yaparak, gerçekleştirin ve sitelerinizin taşınması içinücretsiz içerik taşıma formunu kullanın, ardından DNSlerinizi değiştirin ve eski hesabınızı kapatın.


Hatırlatma, Lütfen herşeyin taşındığından emin olmadan ve DNSLerinizi değiştirmeden eski paketiniz için iptal formu doldurmayınız. Eski hostingiz için iptal işlemlerini başlatmak bu aşamadaki en son etaptır.


Article Comments

Brand
I plan to upgrade from Shared to Reseller. I understand that you say "we will move the account with the add-on domains intact." But is it possible to move WordPress databases and files from existing add-on domains to individual cPanel accounts, or do I have to manually do this and then delete the add-on domains (and all files and databases associated with it)?

HostGator
You will have to manually move WordPress databases and files from existing add-on domains to individual cPanel accounts, and then delete the add-on domains (and eventually all files and databases associated with it).

Ace
hi, do i need to backup databases and all my website files on my current hosting which is Hatchling plan(single domain) if i decide to upgrade my hosting plan into Baby Plan(unlimited domain)? can you tell me what to do before i will upgrade my hosting plan, thanks.

HostGator
No worries. When you upgrade from Hatchling to Baby to Business there is no server change. You don't need to prepare anything!

Just submit the online form and we will take care of the rest.

hasham
I have a Baby Plan and i wanted to transfer or u can say upgrate to Vps is it possible becox i pay for Baby Plan till december and i want to merge this payment into vps account?

HostGator
@Hasham,

Absolutely, just give us a call or live chat and we can get that taken care of for you.

Laurentiu
Hello,

I have a shared business hosting account and in the following days i want to move to a Standard Dedicated Server Linux based!

What should i do in order to move my sites? Do i have to do it my self or you are providing this migration after i buy the dedicated plan?

All the best!
Laurentiu Sanda

HostGator
We provide free content transfers when you upgrade.

https://secure.hostgator.com/resellertransferdedicated.php

dave
hi, how do i upgrade from a hatchling to a baby account? i want you to host more of my new domains, thanks

HostGator
To upgrade, please submit your request using our upgrade form:
http://www.hostgator.com/upgrade.php

This request is a ticket and all tickets will be addressed in the order they are received.


Your comments help us keep the knowledge base updated. This is not a medium for support. If you have questions or need help, please contact us via email, phone or live chat for fast assistance.

Post Comment