HostGator.com » Support Portal

Yedekleme Politikası, Yedekleme Sağlıyor musunuz?

Yedeklemenizden ve Web içeriğinizden sorumlusunuz.

Hesap tipine bağlı bir yedekleme politikası güdmekteyiz. Tüm sunucularımızda hafta bir yedekleme yapmaktayız. Dedicated sunucular dışında.

İsteğiniz üzerine email, database ve materyallerinizi yedeğinizden onarabiliriz. Ancak bu KESİNLİKLE sizin yedek almamanıza bir gerekçe olamaz; HostGator hassasiyetle kendi yedeklerinizi almanızı önermektedir. Yedek alma işlemlerimiz rastgele bir günde haftada bir alınmakta, ve sadece en yeni yedek saklanmaktadır. Ayrıca haftalık yedek alma konusunda bir garantimiz var olmamaktadır, buna ek olarak HostGator kendi yedeklerinden onarım işleminden $15 onarım işlem ücreti almaktadır. Eğer kendi yedeğinizi bize sunarsanız , onarım ücreti $0 (bedava) olacaktır.

Temel olarak HostGator yedeklerinden kurtarma talebinde bulunmak için Bu formu doldurunuz. Lütfen formdaki talimatlar bölümüne, tam olarak neyin geri getirilmesi neyin kurtarılmamasını özenle açıklayınız.


Paylaşımlı, Bayi ve SEO Hosting

HostGator kendi yedeklemelerinde 20 Gbye veri altında 100.000 inodes'a (dosya ve klasör toplam sayısı) almaktadır.

Windows Paylaşımlı Hosting

Windows Paylaşımlı sunucularımızda HostGator olarak haftalık peryodla yedekler almaktayız.

VPS

VPS konteynırınızın içindeki tüm bilgileri haftalık olarak HostGator yedeklemekte ve hizmetinize sunmaktadır.

Linux Dedicated Sunucularımız

Dedicated sunucularımızda HostGator olarak yedekleme almamaktayız. Ancak kişisel olarak sizin yedekleme yapabileceğiniz birçok yöntem bulunmatkadır.

Fabrikasyon ayarlarında, Linux dedicated sunucular günlük yedek almaya ayarlanmış olarak gelmektedir, yedekleme ikincil sürücünün üzerine yapılmaktadır. (Eski serverlar bu kurulumu yapamayabilir, fakat yeni sunucular bu tip ile çalışır.)

Eğer sunucu kurulumunu farklılaştırmak ister, ya da RAID isterseniz, lütfen destek@hostgator.com.tr ile irtibat kurunuz. Size en uygun çözümü bulmak için yardımcı olmaktan memnuniyet duyacağız.

Windows Dedicated Suncuları

Windows Dedicated Sunucularımızda HostGator olarak yedekleme yapmamaktayız ancak Windows dedicated sunucularımızda yedekleme için bir çok yöntem bulunmaktadır.

Fabrikasyon ayarlarında, Windows dedicated sunucular Windows 2008 R2 üzerinde çalışmaktadır ve ikincil sürücüye otomatik Windows image backup almaya ayarlı olarak gelmektedir. (Eski tip sunucular bu tip ayarlamaya uygun olmayabilir, fakat yeni sunucular bu prensibe uygundur.)

Lütfen dikkat Windows image backup sunucunuzun çevrimdışı ve yeniden başlatmayı gerektirecek bir şekilde geri dönüşüm yapmaktadır. Biz sunucu çevrimdışı kalmadan tek tek dosyaları indirebiliriz ama tam image için sunucu çevrimdışı kalması gerekir.

Eğer sunucunuzu farklı bir şekilde konfigre etmek isterseniz ve RAID talebiniz olursa lütfen destek@hostgator.com.tr adresine email atınız.


Büyük Yedekler

Paylaşımlı, Bayi ve SEO Hosting

Note: cPanel ile en fazla4 GB veya daha az büyüklükte yedekler oluşturabilirsiniz. If Eğer yedeğiniz 4 GB'dan büyük veya 100,000 inodes'dan fazla ise, HostGator destek ekibi ile görüşmeniz gerekmektedir. Lütfen dikkat 10 GB'dan büyük alanların manuel olarak yedeklemesini alamamaktayız. Diğer sınırlamalarda buna dahildir. Paylaşımlı hesaplar (1) cPanel yedeği ile sınırlandırılmıştır ve hesapta tek bir yedek saklanmaktadır. Lütfen daha fazla bilgi için Satış Sözleşmesinin bölüm 2, 5, 7b, and 7c 'ye bakınız.

Size (up to) Yedek sunucuda saklanabilir mi? Otomatik yedekleme yapılabilir mi? Manuel yedekleme yapılabilir mi?
4 GB Alan Evet Evet Evet
Yes, by us or you
10 GB Alan Evet Evet Evet
Yes, by us
20 GB Alan Evet Evet Hayır
50 GB Space Evet Hayır Hayır
100,000 inodes Evet Evet Evet
Yes, by us or you
250,000 inodes Evet Hayır Evet
Yes, by us
300,000 inodes Hayır Hayır Hayır

Tablodaki ebatlar maksimum ebattakilerdir.Örneğin, 4 GB Space yazımının anlamı, 4 GB veya daha az. 10 GB Space yazımının anlamı, 10 GB'den daha az, ve bir önceki rakamdan daha fazladır, ki tabloda bu 4 GB'dir.


Hesabım askıya alınırsa ne olur?

Biz yedekleme yapmadan en fazla bir hafta önce hesabınız askıya alınacak olursa , hesabınız yine de yedeklenecek!

Yedeklemeden önceki bir haftalık süreden daha önce askıya alınırsa, eski yedeklemeniz silinecek ve yeni yedeklemeye dahil edilmeyeceksiniz. Böylece, Hesabınız için herhangi bir yedeklememiz olmayacak. Sonuçta kendi yedeklemenizi sürdürmeniz çok önemli. Yedeklememi nasıl yenileyeceğim? Kısmi bir yedekleme (ana dizin yedekleme) yedeklemeyi yaptığınız aynı yerde, yani CPanelde restore edilebilir. Tam bir yedekleme sunucunun ana kullanıcısı tarafından restore edilmeli. Biz sizin tam yedeklemenizi ücretsiz yapacağız. Sadece şunu doldurun….Talimatları aldığınızda dosyanın adını ve nerede bulabileceğimizi belirtiniz.


Kendi Yedeklerimi Nasıl Alırım?

CPanel, aynı yerde yedekleme yapılan kısmi bir yedekleme (ev dizinine yedekleme) onarım yapılabilir.

Tam yedek onarımı için root access gereklidir dolayısı ile müşteri hizmetlerimiz ile temas kurmalısınız. Kendi yedeklerinizi ücretsiz olarak onarmaktayız lütfen Bu Formu Doldurunuz. Lütfen talimatları verirken onarılcak dosyaların nerede hangi klasöre ne isimle geri getirileceğini detaylıca anlatınız.


Your comments help us keep the knowledge base updated. This is not a medium for support. If you have questions or need help, please contact us via email, phone or live chat for fast assistance.

Post Comment